Spacer czy melex?

Oferty można znaleźć w wielu branżach – w rolnictwie, branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej, która w tym roku będzie przeżywała pełnię sezonu. Są także propozycje pracy w handlu, branży budowlanej, logistyce, e-commerce, w szeroko rozumianej branży fast food – wylicza dla “Faktu” Agnieszka Zadrożna, dyrektor regionalna meleks łeba. Nie każdy będzie leniuchował na plaży, wakacje to szansa na szybki zarobek. Przejrzeliśmy propozycje sezonowej pracy i odpowiadamy, kto jest najpilniej poszukiwany przez pracodawców. W jakich branżach najłatwiej znaleźć zatrudnienie? Domki Słoneczne Miasteczko zapraszają do spędzenia udanego rodzinnego wypoczynku nad morzem, w miejscowości Darłówko.

Niewiele osób jednak wie, że kawałek dalej można zwiedzić Dom Morświna. Oba miejsca połączono drewnianą kładką nad wydmami. Jakby kogoś interesowało, to o dalszych planach Uniwersytetu Gdańskiego (właściciel obu placówek) na zagospodarowanie tego terenu miasta można więcej poczytać tu. Na początku czerwonego szlaku prowadzonego do wydm znajduje się parking melexów – przejazd w jedną stronę kosztuje około 25 PLN. Z Łeby możecie dotrzeć szlakiem pieszym – ale to wersja najtrudniejsza bo w obie strony zajmie Wam około 20km.

Jeśli zdecydujecie się na spacer przy szybkim tempie na całą wyprawę pieszą (trasa w tą i z powrotem oraz czas na miejscu) powinniście zarezerwować około 3 godzin. Razem do przejścia jest około 12 kilometrów. Na pewno jest to wycieczka na cały dzień, więc zaopatrzcie się w przekąski, dobre obuwie i krem z filtrem. Jakby Wasze dzieci nie miały ochotę na spacer i byłby jakiś kryzys, zawsze możecie wrócić melexem – nie martwcie się – jest elektryczny i cichutki.

Jednocześnie wartości te są wystarczające w mieście. Auta elektryczne systematycznie zyskują na znaczeniu od 2012 roku. Pierwsza Tesla Model S z najmniejszym akumulatorem pozwalała pokonać 257 km na jednym ładowaniu, co w 2012 roku było nielada wyczynem.

Oferujemy drewniane, parterowe domki 1 lub 2-pokojowe z łazienką, kuchnią i tarasem. Kto chce grillować ma do dyspozycji grill przy altance lub w obrębie 2 km sklepy i restauracje. Sen przyjdzie sam w four wygodnych miejscach do spania, plus ewentualnie łóżeczko dla dziecka. Kolorowa pościel w morskie wzory uspokoi jak szum fal.

Nie brakowało również chętnych do kąpieli w Bałtyku. Jak wyglądają nadmorskie miejscowości z lotu ptaka, czy raczej lotu drona? Oto zdjęcia naszego Internauty Rogera Gorączniaka, który prowadzi na… Ile trzeba zapłacić za zestaw obiadowy “ryba, frytki, surówka” w nadmorskiej miejscowości?

Plaża pozostała niezmiennie piękna, szeroka i piaszczysta. Ośrodek Wir oferuje 12 domków letniskowych oraz dom mieszkalny. Osada Jantar to przede wszystkim idealny wybór dla rodzin z dziećmi, a także dla wszystkich pasjonatów nadmorskich krajobrazów i spokojnego wypoczynku.

Nikt nie wiedział o ich istnieniu, dopóki nie odsłonił ich jeden ze sztormów szalejących nad Bałtykiem zaledwie kilka lat temu. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, to zatopiony las po prostu pojawił się pewnego dnia na słowińskiej plaży. Tak, plac zabaw znajduję się w sąsiedztwie boiska i siłowni na świeżym powietrzu przy ulicy Sportowej. Oczywiście, co roku w sezonie organizowane są zajęcia z jogi, jednak szczegóły zmieniają się dość dynamicznie. W związku z tym proponujemy dopytać o to Gospodarza obiektu lub dołączyć do któryś z dębkowych grup na FB.