Jakie są skutki braku hydroizolacji?

Drugim, dużym problemem, bywa odpowiednie przygotowanie podłoża, by stanowiło dobrą bazę, pod zastosowany produkt. Hydroizolacja zapobiega powstawaniu różnego rodzaju zawilgoceń, co wpływa na poprawę jakości życia oraz wygląd pomieszczenia. Użycie systemu hydroizolacji zapewnia komfort, higienę oraz bezpieczeństwo. Może być wykorzystany w mieszkaniach, domach oraz budynkach użyteczności publicznej. Woda z gruntu, szczególnie gdy występuje pod ciśnieniem hydrostatycznym, może przeniknąć do wnętrza poprzez spękania w strukturze betonu.

Sama mata wykonana jest z warstw geowłókniny i tkaniny polipropylenowej, między którymi umieszczony jest zmielony naturalny sodowy bentonit. Dzięki specjalnej technice igłowania, te trzy komponenty połączone są razem a bentonit pozostaje umocowany nawet po procesie hydratacji. To firma z całkowicie polskim kapitałem, działająca na rynku surowców chemicznych od 2009 r. Jako dystrybutor oferuje produkty przeznaczone dla różnych gałęzi przemysłu, w tym między innymi branży budowlanej, kosmetycznej, farmaceutycznej czy spożywczej.

Folia w płynie i jej stosowanie to zabieg, który ma na celu ochronę przed przenikaniem wody przez nieszczelności w powłokach ścian, podłóg czy fug. Poza ochroną przed wilgocią chroni również przed pojawieniem się pleśni lub grzybów. Niezawodna ochrona przed wpływem wody i wilgoci – liczba warstw masy bitumicznej ma wpływ na stopień uszczelnienia. Jedna warstwa produktu tworzy skuteczną ochronę przeciwwilgociową, kilka warstw pozwala natomiast stworzyć warstwę ochrony przeciwwodnej, która będzie szczelna nawet w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych.

Utworzona w ten sposób powłoka uzyskuje swoje właściwości hydroizolacyjne po godzinach w zależności od panujących warunków. Treści z platform wideo i platform społecznościowych są domyślnie blokowane. W przypadku akceptacji plików cookie z nośników zewnętrznych dostęp do tych treści nie wymaga już ręcznej zgody. Przy wyborze produktu do hydroizolacji pod deski tarasowe pamiętajmy o odpowiednich właściwościach uszczelniających, paroprzepuszczalności oraz zawartości polimerów. Oprócz danych z Google Analytics, serwis gromadzi również dane z formularza kontaktowego, dzięki któremu ułatwiamy Klientom kontakt z naszą firmą. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, mineralne zaprawy Reno mają bardzo szerokie zastosowanie zarówno w nowobudowanych jak i funkcjonujących budynkach.