Hydroizolacja w budynkach zabytkowych – jakie są wyzwania?

Podcina się w ten sposób cały budynek, najczęściej poprzez ręczne wykuwanie. Membrany płynne są produktami stosunkowo lekkimi, dlatego nie obciążają dodatkowo konstrukcji budynku, a przy tym są bardzo przyczepne, dzięki czemu świetnie przylegają do dotychczasowego pokrycia. Nieszczelny dach to już przeszłość, jeśli postawią Państwo na membrany płynne i kleje do styropianu czy hydroizolację przy jej zastosowaniu. Elastyczna, bezspoinowa i bezszwowa powłoka jest idealnym rozwiązaniem i skutecznym zabezpieczeniem powierzchni przed wodą i zniszczeniami mechanicznymi. WięcejPaństwa dane osobowe przetwarzane będą w celu świadczenia usługi newsletter tj. Wysyłania informacji handlowej oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez administratora danych, w szczególności marketingu bezpośrednio jego produktów lub usług.

Cały zabieg można wykonać przy pomocy zwykłego wałka lub pędzla malarskiego. Rozprowadzanie masy jest bardzo proste, w czym pomaga jej wysoka elastyczność. Jednoczesna ochrona przed wilgocią połączona jest z paroprzepuszczalnością, co sprzyja dobrej wentylacji. Wykonujemy hydroizolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne typu lekkiego, średniego, a także ciężkiego, których typ dobierany jest odpowiednio pod kątem poziomu wód gruntowych oraz podłoża, na którym usytuowana jest konstrukcja. Dzięki takim działaniom, możliwe jest zabezpieczenie fundamentów, a tym samym całego budynku.

Można je aplikować na powierzchnie odkształcalne i nieodkształcalne jako izolacje konstrukcji od strony przeciwnej do parcia wody, czyli w tzw. Izolacje typu lekkiegostosuje się do ochrony budowli przed przenikaniem wilgoci w kierunku bocznym. Izolację taką wykonuje się w obiektach posadowionych powyżej poziomu wód gruntowych, w gruntach przepuszczalnych. Izolacje typu średniego wykonywane są w celu zabezpieczenia budowli przed wodą opadową bezpośrednią, kapilarną oraz przesączającą się w kierunku przegrody poziomej lub pionowej. Izolacji tego typu nie należy stosować do zabezpieczenia budowli przed wodą pod ciśnieniem.

W konsekwencji mamy do czynienia z awariami w postaci przecieków do środka budynku i niszczeniem tarasu. Odpowiednio wykonana izolacja balkonu lub tarasu to gwarancja ich trwałości i wytrzymałości. Hydroizolacja to zabezpieczenie powierzchni przed wodą i wilgocią w pomieszczeniach szczególnie na to narażonych typu łazienki, kuchnie oraz balkony i tarasy. W naszej ofercie znajdą Państwo kilka zaawansowanych produktów do wykonania hydroizolacji, umożliwiających prowadzenie prac w sposób najbardziej profesjonalny.